ایده برای بازسازی ساختمان (جذاب ترین های 2023!!!)

ایده های خفن برای بازسازی ساختمانـ معمارخانه شمسه
فهرست مطالب

ایده برای بازسازی ساختمان چگونه بدون هزینه‌های گزاف و اضافی خانه‌ یا محل کارشما را به محلی شیک و در عین حال پر از آرامش تبدیل می کند؟

چطور سبک و سلیقه‌ی خود را به ساختمان اضافه کرده و آن را به مکان دوست‌داشتنی  و مورد علاقه‌ی خود تبدیل کنیم؟

در باور بسیاری از مردم دو تعریف راحتی و شیک و مدرن بودن،در تضاد با یکدیگرند و تصور اکثریت بر این عقیده پافشاری می‌کند که شیک بودن مایه‌ی عذاب و پر هزینه است؛ اما امروزه با وجود  به‌روز بودن هنر دکوراسیون و وجود آیتم‌های تزیینی بسیار در بازار، مدرن‌سازی و بازسازی ساختمان محل زندگی یا کار دیگر یک کار طاقت‌فرسا و نشدنی به‌نظر نمی‌رسد.

کافیست چرخی در دنیای پهناور اینترنت و سایت‌های مختص بازسازی داخلی ساختمان بزنید تا در تصورات بی‌پایان خود برای داشتن یک ساختمان رویایی غرق شوید.

همان‌طور که گفتیم دنیای ایده و طرح برای بازسازی ساختمان بی‌نهایت گسترده و سردرگم‌کننده است بنابراین چند مورد از نکات مهم در ایده‌پردازی برای بازسازی ساختمان و خانه را جمع‌آوری کرده‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم در ادامه آن‌ها را دنبال کنید.

ایده‌ های بازسازی ساختمان و مدرن سازی

از قفسه‌ها و کمدهای بیشتری استفاده کنید

یکی از اصلی‌ترین ایده ها برای بازسازی ساختمان، به وجود آوردن فضای اضافی و جلوگیری از شلوغی می‌باشد که راه‌حل این مشکل فقط استفاده از قفسه‌ها و کمدهای بیشتر است.

قفسه‌های باز بهترین نوع برای استفاده در اتاق‌ها و حتی فضای پذیرایی هستند.کافیست بعد از خرید یک قفسه‌ی رو باز و قرار دادن وسایل خود، یک یا چند آیتم تزیینی مثل گلدان‌های مینیمالیست و یا حتی مجسمه‌های کوچک در آن قرار دهید تا از تغییر دل‌نواز آن لذت ببرید!

ایده برای بازسازی ساختمان

کفپوش‌ها را عوض کنید

اگر کف خانه‌ی شما هنوز سرامیک یا کاشی‌ست دیگر وقتش رسیده آن‌ها را پارکت‌های چوبی کرده یا انواع دیگر کفپوش عوض کنید. این تغییر یکی از اساسی‌ترین ایده های بازسازی ساختمان است که نتیجه‌ی آن تاثیر بسیاری در رضایت شما از بازسازی مکان خود را به همراه خواهد داشت.

لازم به یادآوریست اگر کفپوش‌های ساختمان شما کهنه و تکراری شده، فرصت خوبیست تا با تغییر آن تازگی و حس جدید بودن را به فضا برگردانید.

کابینت‌های آشپزخانه را تغییر دهید

آشپزخانه قلب اصلی هر خانه‌ایست بنابراین تغییر و تحول در آن تاثیر بسیاری در احساس رضایت شما از ساختمان خود خواهد گذاشت.

تغییرات کابینت می‌تواند تغییر و عوض کردن کلی طرح و رنگ کابینت‎ها باشد و یا حتی با استفاده از برچسب‌ها و استیکرهای موجود در بازار تغییرات جزیی ولی زیبا به جود آورید.

ایده تعویض کابینت برای بازسازی ساختمان

فضاهای قابل استفاده‌ی بیشتری به وجود بیاورید

برای مثال اگر راه‌پله دارید فضای خالی زیر آن را با اضافه کردن یک شلف دیواری به فضایی قابل استفاده و کاربردی تبدیل کنید. و یا اجازه دهید آن فضا مختص بازی کودک دلبندتان شده تا در دنیای خیالی شیرین خود غرق شود.

اگر خیلی اهل مطالعه و کتاب خواندن هستید، فضای زیر راه‌پله را به یک کتابخانه‌ی کوچک پر از کتا‌ب‌های دوست‌داشتنی خود تبدیل کنید و اجازه دهید افرادی که به دیدار شما آمده‌اند، با موضوعات موردعلاقه‌ی شما آشنا شوند.

اگر بالکن یا حیاط پشتی در ساختمانتان وجود دارد شما از یک نعمت الهی برخوردار هستید پس با سازماندهی آن فضا از این نعمت نهایت استفاده را ببرید. برای مثال می‌توانید با شلف‌ برای گلدان‌های آفتابی خود، محل نگهداری زیبایی فراهم کنید و یا اگر فضای کمی وسیع‌تری در اختیار دارید می‌توانید با گذاشتن یک نیمکت  فضا را برای یک هم‌نشینی دونفره آماده کنید.

تراس خود را برای دورهمی‌ها زیبا کنید

برای داشتن یک تراس جذاب، ایده‌های بازسازی ساختمان بسیاری وجود دارد که هرکدام از آن‌ها می‌توانند تراس شما را به مکانی رویایی تبدیل کنند اما شاید جذاب‌ترین ایده، ایده‌ی نورپردازی تراس باشد. برای این کار می‌توانید از ریسه‌های فانتزی با تنوع بالا در بازار استفاده کنید.

یکی دیگر از ایده‎های جذاب برای تراس استفاده از مبلمان کوچک و حتی میزهای تاشو درکنار آن‌هاست تا فضای تراس برای یک دورهمی صمیمانه در حضور نورپردازی با ریسه‌ها مهیا شود.

گل‌های تزیینی و زینتی، کفپوش‌های سنگ‌، چمن مصنوعی، گذاشتن صندلی تاب‌دار و… هم از آیتم‌ها و ایده‌های جذاب برای یک تراس منحصربه‌فرد است.

استفاده از آیینه در ایده های بازسازی ساختمان

آیینه‌ها را دست‌کم نگیرید

وجود نور و بازتاب آن در فضا عنصر جذابیست که باید به آن توجه بیشتری کرد. اگر قصد بازسازی ساختمان خود را دارید، بکارگیری آیینه‌های مدرن و دکوراتیو را به طور قطعی در برنامه و طرح بازسازی خود قرار دهید و مطمئن باشید پشیمان نمی‌شوید!

در بکارگیری آیینه‌ها باید به فضای مورداستفاده‌ی آن‌ها دقت نمود. برای مثال بهتر است آیینه‌های عمودی رو در روی پنجره‎ها قرار نگیرند تا بازتاب بیش از اندازه‌ی نور، مشکل‌ساز نباشد.

ایده بازسازی ساختمان با استفاده از رنگ های متضاد

رنگ کردن دیوارها معمول‌ترین روش برای بازسازی و مدرن کردن فضای یک ساختمان است. شاید رنگ‌آمیزی عادی برای کسانی که به دنبال تجربه‌ای هیجان‌انگیز از بازسازی ساختمان خود هستند، به تنهایی کافی نباشد بنابراین پیشنهاد می‌شود رنگ‌های عادی و معمول را از فهرست خود خط بزنید و گزینه‌های هیجان‌آور دیگر را بررسی و انتخاب کنید.

برای مثال رنگ‎های متضاد در تاریخ هنر همیشه جز جذاب‌ترین انتخاب‌ها بودند. شما می‌توانید با یک بررسی ساده‎ی فضای ساختمان و اشیاء و مبلمان خود، لیستی از رنگ‌های مناسب با سلیقه‌ی شخصی ومحیط اطراف تهیه کرده و با معمول‌ترین روش بازسازی، نتیجه‌ای منحصربه‌فرد و یگانه رقم بزنید.

ایده استفاده از رنگ های شاد در بازسازی ساختمان

با چراغ‌ها و وسایل روشنایی، نقطه‌ی کانونی به وجود بیاورید

با اضافه کردن وسایل روشنایی مانند آویزهای چراغی یا چراغ‌های سقفی و دیواری، نقاط کانون نور جالب و جذابی در فضای اتاق ایجاد کنید.

اگر بتوانید در اتاق پذیرایی بالای مبلمان یا در آشپزخانه در بالای میز ناهارخوری از این نقاط کانونی ایجاد کنید، زیبایی بصری فضای ساختمان را به شدت افزایش داده و در مسیر بازسازی مکان خود موفقیت بسیاری بدست آورده‌اید.

ایده بازسازی درب و پنجره های ساختمان

اگر همچنان با پنجره‎های معمولی و سر و صدای بیرون از ساختمان سر می‌کنید، بهتر است اولویت بازسازی خانه قدیمی خود را عوض کردن پنجره‎ها تعیین کرده و پنجره‌های دوجداره را جایگزین کنید.

بازسازی پنجره‎ها نیازمند بکارگیری گروهی متخصص و حرفه‌ایست.

درهای اتاق و یا حتی ورودی ساختمان را نیز می‌توان با هزینه‌ی مناسبی به طور کلی عوض کرده و نمای جدیدی به ساختمان خود هدیه دهید.

البته نیاز به ذکر است عوض کردن طرح و رنگ پنجره‌ها و درب‌های اصلی ساختمان، اگر در آپارتمان مسکونی ساکن هستید؛ نیازمند اجازه‌ی اهالی آن آپارتمان می‌باشد.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام قدیمی
بازسازی سرویس بهداشتی و حمام قدیمی ـ معمارخانه شمسه

ایده بازسازی حمام و سرویس بهداشتی ساختمان 

تغییر و بازسازی حمام و یا سرویس بهداشتی معمولا به دو صورت تغییرات کلی یا تغییرات جزیی انجام می‌گردد که هردوی این تغییرات باعث شیک و مدرن شدن این مکان‌ها می‌شود و تنها تفاوت آن‌ها در صبر و پس‌انداز شماست.

اگر به دنبال تغییر فوری حمام و سرویس بهداشتی خود هستید و نمی‌توانید بودجه‌ی زیادی هم برای این کار کنار بگذارید، کافیست با خرید چند آیتم و کالای تزیینی، عطش خود برای تغییر را برطرف کنید.

برای مثال می‌توانید آیینه‌ی روشویی سرویس بهداشتی را عوض کنید، وسایل حمام را به صورت ست و در یک طیف رنگی تهیه کنید، دیوارهای سرویس بهداشتی یا حمام را با برچسب‌هایی به دلخواه و سلیقه‌ی خود تزیین کنید، یک شلف دیواری برای سازماندهی کردن وسایل ضروری تهیه کرده و روی آن یک گلدان مصنوعی قرار دهید و…

اما تغییرات کلی سرویس بهداشتی و حمام نیازمند وقت، صبر و مختصصان این حوزه است.

برای مثال می‌توانید با کاشی‌کاری دیوارها و حتی رنگ‎ کردن آن‎ها به فضا جلوه‎ای تازه ببخشید. تغییر شیرآلات این دو مکان، قرار دادن یا عوض کردن کابینت در سرویس بهداشتی نیز از جمله ایده‎های بازسازی داخلی ساختمان شماست.

کلام آخر

برای بازسازی ساختمان و طراحی داخلی، خودتان را محدود به گزینه‌ها و باید نبایدها نکرده و تنها به خواسته و علایق خود عمل کنید. این بازسازی مکان شخصی شماست پس باید یادآور سلیقه و نگرش شخصی شما باشد بنابراین از قوه‎‌‌ی تخیل خود استفاده کرده و اجازه دهید ایده‌های جذاب و فریبنده‌ در خیال شما نقش ببند. بعد از خیال‌پردازی و ایده‌پردازی اجازه دهید متخصصان و کاربلدان این حرفه، رویای شما را به واقعیت تبدیل کنند.

4.2/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *