بازسازی خانه های قدیمی

بازسازی خانه های قدیمی
فهرست مطالب

بازسازی خانه به دلایل مختلفی انجام می شود که تنها یکی از آن ها  فرسودگی است. بازسازی خانه در بسیاری از مواقع به دلیل تغییر در چیدمان و دکوراسیون و پلان، موجب بزرگتر شدن و استفاده بهتر از فضای موجود نیز می شود.

بازسازی خانه های قدیمی عمدتا با تخریب شروع می شود اما گاهی،، امکان دارد که بازسازی ساختمان محدود به بخش کوچکی از خانه مثلا سرویس بهداشتی، اتاق خواب، آشپزخانه و غیره باشد و سایر قسمت ها نیازی به انجام تغییرات نداشته باشند. به همین جهت اگر به فکر انجام تعمیرات و بازسازی خانه قدیمی خود هستید، اجرای آن را به یک تیم متخصص همچون معمارخانه شمسه واگذار نمایید.

برای بازسازی خانه قدیمی از کجا شروع کنیم؟

اگر بافت خانه کاملا قدیمی و فرسوده باشد، در اولین مرحله نیاز به تخریب وجود دارد، به این دلیل که قدمت بنا آنقدر بالاست که قابل مرمت نیست و حتی ممکن است خطر جانی برای ساکنین به همراه داشته باشد. بنابراین در این حالت باید محل کاملا تخلیه و مورد تخریب قراربگیرد.

این بسیار اهمیت دارد که برای انجام این پروسه به شکلی کاملا اصولی عمل شود و تا حدامکان آسیبی به سایر نقاط ساختمان، لوله های آب، سیستم برق کشی و گازکشی و واحدهای همجوار (به خصوص در خانه های آپارتمانی) وارد نشود.

درخصوص خانه های فرسوده ای که لوله کشی آب و تاسیسات آن نیز با مشکل روبه‌رو شده است، پس از تخریب باید اصلاحات زیربنایی تر انجام شود.

انواع بازسازی خانه قدیمی

رنگ دیوارها و سقف و کف

مرور زمان و عوامل محیطی مختلفی همچون آلودگی هوا، میزان رطوبت داخل خانه و محیط اطراف باعث استهلاک رنگ سقف و دیوارهای خانه می شود. به همین خاطر بخشی مهمی از بازسازی خانه های قدیمی به بازسازی دیوارها، از بین بردن ترک و شکستگی ها و رنگ آمیزی مربوط می شود.

بسیاری ترجیح می دهند به جای رنگ آمیزی از دیوارپوش یا کاغذ دیواری استفاده کنند اما از آنجایی که رنگ و طرح دیوارها بخشی از طراحی داخلی خانه به شمار می رود، باید عوامل مختلفی همچون سلیقه مالک و ترندهای روز در انتخاب آن مورد توجه قرار بگیرد. ضمن اینکه هریک از انواع کف پوش ها مزایا و معایبی دارند که باید با توجه به نیاز و شرایط موجود انتخاب شوند.

بازسازی آشپزخانه منزل

فضای آشپزخانه به دلیل وجود رطوبت و حرارت بیشتر و وجود قطرات روغن و … بسیار زودتر از سایر بخش های خانه نیاز به بازسازی پیدا می کند. در مورد بازسازی آشپزخانه منازل کلنگی باید چیدمان کلی فضا و همچنین کابینت ، کاشی و کفپوش و … کاملا تخریب و تعویض شوند.

در خصوص انتخاب کابینت برای آشپزخانه های قدیمی و نوسازی آن تیم معمارخانه شمسه از کابینت های های گلاس و ممبران استفاده می نماید.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب ـ معمارخانه شمسه

بازسازی اتاق خواب منزل

کمد دیواری از جمله فضاهای بسیار مهم در اتاق خواب است که در هنگام بازسازی باید به آن توجه ویژه ای داشت. به عنوان مثال با انتخاب درب های ریلی برای کمددیواری جدید می توان کاری کرد که باز و بست شدن درب ها نیاز به فضای زیادی نداشته باشد و ظاهر بهتری به خود بگیرد و در عین حال هم مقاومت قابل قبولی برای ساکنین فراهم کند.

بازسازی سرویس ها و حمام

بعد از آشپزخانه سرویس ها و حمام در ردیف سریعترین فضاها برای نیاز به بازسازی قرار می گیرند و بشدت توصیه می شود که هر چندسال یک بار شیرآلات، کفپوش ها و لوله کشی ها مورد بررسی قرار گرفته و تعویض شوند. به این خاطر که جدا از زیبایی، بی توجهی به سلامت وسایل استفاده شده در سرویس ها و حمام علاوه بر به خطر افتادن جان ساکنین باعث بروز خرابی در بخش های دیگر ساختمان نیز خواهدشد.

بازسازی سرویس بهداشتی ـ معمارخانه شمسه
بازسازی سرویس بهداشتی ـ معمارخانه شمسه
بازسازی سرویس بهداشتی و حمام قدیمی
بازسازی سرویس بهداشتی و حمام قدیمی ـ معمارخانه شمسه

بازسازی خانه قدیمی با کمترین قیمت

بازسازی خانه کلنگی با شناخت دقیق نیازها و خواسته های مالک می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد، ضمن اینکه صاحب خانه را از خرید یک خانه جدید بی نیاز خواهدکرد.

امروزه خرید خانه ایده‌ال هزینه های سنگینی را به همراه دارد که بخش قابل توجهی از افراد جامعه قادر به تقبل آن نیستند. درمقابل بازسازی خانه های کلنگی در صورتی که توسط تیم مجرب انجام گیرد، می تواند خواسته های مالک را از یک خانه جدید و نوساز با هزینه بسیار پایین تر تامین نماید.

بازسازی خانه های قدیمی ویلایی

افزایش جمعیت و شهرنشینی برای اغلب افراد زندگی در آپارتمان های کوچک را به ارمغان آورده است. امروزه ساخت خانه های ویلایی بسیار انگشت شمار است و معدود منازل ویلایی که دیده می شود نیز از قدیم الایام وجود داشته اند.

برای بازسازی خانه های قدیمی ویلایی باید پارامترهای مختلفی را درنظر بگیرید. مثلا اینکه خانه در چه موقعیت جغرافیایی قرار داد و چه مصالح ساختمانی باید باتوجه به شرایط آب و هوایی انتخاب شود.

در تدوین طرح بازسازی خانه های ویلایی حتما پنجره های بزرگ را بگنجانید. این سبک از خانه ها به دلیل دارا بودن فضای مناسب و وسیع شرایط بسیار خوبی برای استفاده از نورگیر و پنجره های شیشه ای بزرگ را فراهم می کند.

اهمیت فضای سبز، گلکاری و استفاده از گلدان های گیاهان طبیعی را در چیدمان و زیبایی خانه های ویلایی از یاد نبرید. بهره گیری از گل و گیاه مناسب زیبایی محیط را چندین برابر می کند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.