چگونه یک آشپزخانه کوچک و خارق العاده را طراحی کنیم؟

فهرست مطالب

طراحی موفق آشپزخانه کوچک فضای کارامدی است که شامل تمام مشخصاتی است که باعث راحتی در یک آشپزخانه در مقیاس کامل می شود مانند: یک گردش کار یکپارچه، وسایل فنی آشپزخانه ، ذخیره سازی فراوان و نورپردازی لایه ای.

به طور خلاصه چه چیزهایی برای طراحی آشپزخانه کوچک و موفق مورد نیاز است ؟

نقشه فضای کارامد آشپزخانه کوچک

رنگ روشن دیوار

وظیفه و تایید بر نورپردازی کلی

استفاده ی مقرون به صرفه از وسایل خانگی

راه حل زخیره سازی چند منظوره

حتی کوچکترین آشپزخانه هم می تواند به مرکز خانه ی رویایی شما تبدیل شود.

همه ی آن چیزی که شما احتیاج دارید تعداد کمی ترفند و طراحی آشپزخانه کوچک است. استفاده ی حداکثری از یک فضای محدود که شامل الویت بندی، استفاده ی عاقلانه از فضا برنامه ریزی برای جلوگیری از بهم ریختگی فیزیکی و بصری است. در حال حاظر شما چهارچوب اصلی طراحی آشپزخانه کوچک موردنیاز را دارید ، بیاید وارد جزئیات شویم.

مرحله ی اول: طرح بندی را بدرستی دریافت کنید.

اول از همه در مورد چیدمان آشپزخانه ی کوچک تصمیم بگیرید. هدف ما کار در فضایی هست که دارید نه این که با آن بجنگیم. ممکن است تغییرات ساختاری ایجاد کنید مانند از بین بردن دیوارو ایجاد اتاق بیشتر. به هر حال ، بهتر است که با ساختارهای موجود امتحان و کار کرد مانند دیوارهای خانه، شبکه ای از سیم ها و لوله ها که میتوانند زمان و هزینه داشته باشند.اغلب، نور می تواند فضای جمع و جور را باز و دلپذیر کند. بنابراین، به جای شکستن کل دیوار شما می توانید یک شکاف برای ورودی و طراحی آشپزخانه کوچک بین تیرهای باربر در دیوار موجود برای تامین فضای باز ایجاد کنید. این نوع تغییرمی تواند به سرعت یک آشپزخانه کوچک را به آشپزخانه ای که روبه اتاق نشیمن باز می شود و می تواند ارزش خانه را افزایش دهد تغییر دهد.

آشپزخانه کوچک

اضافه کردن نور طبیعی به طراحی بوسیله ی جایگزین کردن درب عقبی با درب شیشه ای و یا نصب نورگیراما اگر این انتخاب شما نیست و یا بودجه شما اجازه نخواهد داد، نکات دیگری برای چیدمان آشپزخانه کوچک وجود دارد که می توانید برای یک طراحی موفق امتحان کنید. تمام چیزی که باید بدانید نحوه ی چیدمان و سازماندهی آشپزخانه کوچک و محل قرار گیری یخچال است.

بهترین چیدمان آشپزخانه کوچک چیست؟

حتی طراحی آشپزخانه خیلی کوچک و باریک می تواند مهمان را شگفت زده کند و استفاده از آن آسان باشد اما برخی از چیدمان های آشپزخانه برای فضاهای کوچک بسیار مناسب تر از بقیه است.

آشپزخانه ی تک دیواری: این چیدمان آشپزخانه ، فضای ذخیره سازی لوازم و فضای کار را در امتداد یک دیوار تراز می کند، و از مناطق اطراف آن بسیار کم استفاده می کند. یک دیواره آشپزخانه کوچک از فضا به نحو کارامدی استفاده می کند. این طرح برای اتاقی با سه درب مناسب است و برای پخت و پززیاد مناسب نیست .

آشپزخانه هایی با شکل آل: اگر آشپزخانه ی کوچک شما گوشه ای از یک اتاق بزرگتر است، طراحی شکل ال و یا شکل یو به شما یک مثلث کامل بین یخچال، گاز و سینک را می دهد. در اینجا دیوارها و کابینت ها بین دو دیوار متصل ادامه دارند. طراحی یک آشپزخانه تک دیواری کوچک با پیشخوان شبه جزیره ای برآمده  برای صرف صبحانه در فضا ایده آل است.

 

5

آشپزخانه ی دو طرفه: اگر طراحی آشپزخانه ی شما باریک وشبیه به سبک آشپزخانه ی کوچک دوطرفه است  با پیشخوان ها و وسایل بر روی دیوارهای مقابل بهترین کاربرد را دارند. این مدل از آشپزخانه ها از نظر فضای کاری و فضای ذخیره سازی که ارائه می دهند بهترین کارایی را دارند. پینترس یک منبع عالی برای آشپزخانه های کوچک است بنابراین به سادگی دنبال الهامات بیشتر باشید.

آشپزخانه های جزیره ای:  یک دیوار تکی در آشپزخانه با یک جزیره یک نوع طراحی آشپزخانه یدوطرفه را ایجاد می کند که برای ساختمان هایی با نقشه های باز مناسب است همینطور آنها امکان یک سطح کار دوم (و به طور بالقوه یک بار صبحانه  آشپزخانه کوچک ) بدون محصور کردن منطقه را می دهند.

نکته: راحت است که بتوان ازچیزهایی مانند کمد باز که از دسترسی به یخچال یا ماشین ظرف شویی جلوگیری می کند در آشپزخانه ی کوچک شکل ال به سادگی چشم پوشی کرد. به این موضوع فکر کنید که چگونه مناطق مشخص را می توان برای عملکردهای متفاوت استفاده کرد و ببینید چه مناطقی می توانند دوبرابر شوند.

چگونه چیدمان آشپزخانه های خیلی کوچک را طراحی کرد؟

وقتی به طراحی شخصی آشپزخانه ی کوچک می رسیم، حیاتی ترین مرحله نقشه آن است. بنابراین، در ابتدا تعدادی ازالگوهای  طراحی آشپزخانه کوچک را قبل از خراب کردن دیوارها امتحان کنید.

1.با اندازه گیری مساحت آشپزخانه ی کوچک خود شروع کنید.

2.امکان یک راهرو حداقل یک متری بین پیشخوان های آشپزخانه و 1.5 متری بین سطوح آشپزخانه و سایر مناطق پذیرایی ممکن است در عرض بیشتر راهرو ها

لازم باشد اگر میخواهید ناهارخوری را در  آشپزخانه ی کوچک خود بگنجانید

3 1

3. با قرار دادن وسایلی پرکابرد مانند یخچال در منطقه ای که به راحتی قابل دسترس است و خارج از مسیر محل های آشپزی و آماده سازی است رفت و امد خود را آزاد کنید.

4. اگر فضا اجازه داد، از طرح طلایی مثلث استفاده کنید( بین یخچال، گاز و سینک) برای ایجاد منطقه ی پرکاربرد درآشپزخانه.

مرحله ی دوم: انتخاب بهترین رنگ ها برای آشپزخانه

ایده های مشهور طراحی آشپزخانه های کوچک با پرنوری و روشنایی مشخص می شوند. بنابراین ، چگونه انجامش می دهند ؟

رنگ کلیدبازسازی یک اتمسفر مطبوع است. بعد از استفاده ی از ایده ی یکی از رنگ های زنده از میان رنگ های سرزنده دیگر بر روی دیوارها و کابینت های آشپزخانه کوچک شما برای اهمیت دادن به  دیوار شاخص مشخص شما می توانید  ال ای دی را اضافه کنید. آشپزخانه کوچک

اما چه رنگی برای آشپزخانه بهتر است؟

جواب ساده است مانند سفید، رنگ های کم رنگ، سبز و زرد سرزنده. پررنگ ترین رنگ در آشپزخانه می تواند محل را روشنتر کند و آن را به اتاق ویژه تبدیل کند. به اضافه شما می توانید از سطوح بازتابنده برای بازگشت نور و رنگ های بیشتر به فضا استفاده کنید.همه چیز راجب رنگ نیست همچنین پایان رنگ هم مهم است. رنگی انتخاب کنید که در برابر حرارت، آب، و لکه مقاوم است با رنگ روغن پوست تخم مرغی. این پوشش دارای یک درخشش جزئی است که نور را منعکس می کند و اتاق را مطبوع تر و جادارتر نشان می دهد.

مرحله ی سوم:از نور خود نهایت استفاده را ببرید.

بدون نورکافی حتی بهترین رنگ آشپزخانه بی ارزش خواهد بود. اطمینان حاصل کنید که از سه رنگ حیاتی نور آشپزخانه که شامل دیوار شاخص، وظیفه، و نور کلی است استفاده کرده اید.

استفاده از چراغ های سقفی توکار برای روشنایی کلی. این چراغ های ال ای دی  گرد فشرده هستند که شما درآشپزخانه با فضاهای بسیار کوچک فقط دو یا سه چراغ نیاز دارید.

نورهای زیر کابینت برای روشنایی کار بهتر هستند. درخشش نور در منطقه ی کار با لایه های نور کارآمد ال ای دی به اتاق احساس طراحی حرفه ای بدهید. یک چراغ آویز به عنوان مشخطه ی نورپردازی . ایجاد یک کانون در بالای جزیره یا آشپزخانه دوطرفه.

 

2

نور طبیعی را فراموش نکنید. شما می توانید نور گیر را به خصوص در آشپزخانه تاریک نصب کنید. با استفاده از حذف آشفتگی ها از پنجره و سطوح براق برای تابش نور در اتاق، فراتر از نورپردازی بروید. بافت کاغذ دیواری ها و فرش ها نور را جذب می کند، بنابراین ، به کاشی کاری ها و کابینت های براق آشپزخانه بچسبید همچنین افزودن سطوح آینه ای در محل های مناسب می تواند به توهم فضا و پخش نور بیشتر در اتاق کمک کند.

نکته: از مشخصه نور برای برجسته کردن ویژگی هایی در قفسه ها که باعث می شود سقف بلندتر به نظر برسد استفاده کنید. همچنین، تکمیل سطوح براق با مشخصه نور باعث افزایش تاثیر می شود.

مرحله ی 4: انتخاب هوشمندانه ی لوازم آشپزخانه

وسایل برقی فضا را اشغال می کنند. وقتی نوبت به افزودن قابلیت به آشپزخانه می رسد، اول شما نیاز دارید که ضرورت ها را انتخاب کنید. برای کمک به انتخاب بهترین  برای فضا راهنمای دستی لوازم آشپزخانه را برسی کنید.

بنابراین، کدام لوازم برای آشپزخانه کوچک بهترین هستند و کدام را باید انتخاب کنید؟

رویکرد سیستماتیک لوازم آشپزخانه ی کوچک . ابتدا دستگاه های غیر قابل حذف خود را انتخاب کنید. سپس سراغ مواردی بروید که آشپزخانه ی کوچک شما ممکن است به آن نیاز نداشته باشد مانند سینک گوشه ای و ماشین ظرف شویی.

نکات زیر را برای حفظ فضای آشپزخانه ی خود انتخاب کنید.

موارد غیر قابل حذف را حفظ کنید: یخچال، اجاق گاز، سینک

نیازهای خاص آشپزخانه خود را ارزیابی کنید و در مورد آنچه که آشپزخانه شما می تواند در خود جای دهد واقع بین باشید.

مواردی که شما مرتب از آنها استفاده نمی کنید مثل مخلوط کننده حجیم را ترک کنید.

ماشین ظرف شور با نصف سایز را انتخاب کنید، یا نداشتن ماشین ظرف شویی اگر هیچ چیز قابل توجهی نمی پذید و مهمانی های شام به صورت منظم برگزار نمی کنید.

یک یخچال با سایز باریک بجای یخچال با سایز کامل انتخاب کنید.

تنها یک یا یکی و نصفی کاسه سینک را انتخاب کنید که آب کشی و تخته خورد کن را بتواند در خود جای دهد.

به طور خلاصه، در اطراف خرید کنید و به دنبال مدل های جمع و جورتر باشید تا فضای بیشتری ایجاد کنید. حتی اگر شما گاز دارید واگر برای باز سازی کل آشپزخانه پول خرج می کنید جایگزین کردن مدل فعلی خود با یک چیزی جمع و جورترکه ممکن است ارزش این هزینه را داشته باشد کمی اضافی است.

مرحله ی 5: طراحی حفظ فضای آشپزخانه

استفاده ازایده ی ذخیره سازی هوشمند در آشپزخانه ی کوچک شما یکی از راه های قابل توجه به حداکثر رساندن فضا بدون بازسازی است.

اولین:  از این بهم ریختگی خلاص شوید

بهم ریختگی دشمن آشپزخانه های کوچک است. میزهای کار با قطعات و تکه های تصادفی روی آنها باعث شلوغی و محبوس شدن منطقه می شود. بنابراین فضای بیشتری جایگزین کنید. فقط موارد ضروری که مرتب از آنها استفاده می شود بیرون روی سطوح کار باشد، بقیه ی آنها نیاز به داشتن خانه هایی دارند.

آشپزخانه کوچک

دومین :  بالا رفتن

اگر به اندازه ی کافی خوش شانس هستید که سقف بلندی دارید ، از فضای آشپزخانه خود  بوسیله ی کابینت های آشپزخانه که تا سقف امتداد دارند نهایت استفاده را ببرید. همچنین هرجا که نیاز است قفسه بزنید. اگر بلندی ماشین ظرفشویی شما کمتر از میز کارتان است، یک قفسه بالای آن قرار دهید و همین رویه را برای یخچال، اجاق گاز و غیره انجام دهید.

سومین: زاویه ها را تقویت کنید

در آشپزخانه های کوچک از زوایای عجیب و غریب استفاده کنید. به عنوان مثال، آیا می توانید سینک را به یک گوشه زاویه دهید و یا می توانید انبارهای گوشه ای را نصب کنید؟ در غیر این صورت گوشه های عمیق فضا را هدر می دهند.

چهارمین: اصلاح کردن بار آشپزخانه

اگر یک بار آشپزخانه یا گوشه ای را به طراحی آشپزخانه خیلی کوچک خود اضافه می کنید، آیا می توان به راحتی قفسه ها و کشوهای کم عمق را در زیر میز قرار داد؟

آشپزخانه کوچک

راه حل، مانند قفسه ی زیر بار، فضای ذخیره سازی زیادی را بدون تاثیر به فضای اتاق فراهم کنید.

پنجمین: واحدهای ایستاده آزاد اضافه کنید

فراموش نکنید که شما می توانید کابینت های اتاق خود را کامل کنید با اضافه کردن تعدادی واحدهای ایستاده ی آزاد، اما ما یک نکته ی بزرگ برای شما داریم، از واحدهایی استفاده کنید که پایه های بلندتری دارند زیرا وقتی شما زیر طبقه را می بینید باعث می شود فضای کف و در نتیجه اتاق بزرگتر به نظر برسد.

چگونه یک آشپزخانه کوچک را بزرگتر و بهتر نشان دهیم.

وقتی صحبت از نقل مکان به خانه یا آپارتمان با وجود آشپزخانه خیلی کوچک می شود، به احتمال زیاد قدیمی است یا از فضای ارائه شده به طور موثر استفاده نمی کند. نحوه ی چیدمان آشپزخانه ی خود بر مشاهده اندازه آن تاثیر می گذارد.

خوشبختانه، نکات و ایده های به روز شده ی ما در طراحی آشپزخانه کوچک به شما کمک می کند تا به هدف خانه شاد خود دست یابید حتی اگر بودجه ی کمی دارید.

  1. از نور لایه ای استفاده کنید: دیوار شاخص، وظیفه ، محیط
  2. به آشپزخانه ی کوچک خود یک کاشی منعکس کننده ی نور اضافه کنید.
  3. بهم ریختگی میزها و آنهایی که جلوی نور را می گیرند حذف کنید.
  4. دیوارها را با رنگ روشن و رنگ منعکس کننده ی نور رنگ کنید.
  5. ایده های هوشمند ذخیره سازی را پیاده سازی کنید.

6.در طرف مقابل آشپزخانه یک آینه ی بزرگ قرار دهید.

بازسازی یک آشپزخانه ی کوچک

بازسازی بهترین راه برای اصلاح آشپزخانه تنگ شما است. شما می توانید مدل آشپزخانه خود را تغییر دهید و راهی پیدا کنید برای بزرگتر کردن آن به کمک پیمان کار. اگر شما با یک طراح حرفه ای آشپزخانه کار می کنید به او بگویید چه نوع آشپزخانه ای را ترجیح می دهید، آنها قادر خواهند بود طراحی جدیدی مخصوص آشپزخانه ی شما خلق کنند.

8

بازسازی آشپزخانه ی کوچک چه قدر هزینه دارد؟

سوال اولی که مطرح می شود ، هزینه ی تغییر شکل آشپزخانه کوچک است. نتیجه نهایی قیمت بستگی به این دارد که آیا شما به اضافه کردن آشپزخانه ی کوچک یا یک بازسازی در مقیاس کامل نیاز دارید.

نخست، بودجه ی خود را تعیین کنید قبل از اینکه به ایده های بازسازی آشپزخانه کوچک خود بپردازید. آیا می توانید از به روز رسانی سریع و یا بازسازی در مقیاس کامل بر بیایید.رنگ آمیزی مجدد و نصب کانترهای جدید مقرون به صرفه خواهد بود درحالی که تغییر طرح نیاز به برش بیشتری دارد. نگاهی بیندازید به تصاویر قبل و بعد تغییر شکل آشپزخانه های کوچک برای الهام گرفتن و نقل قول از طراحان مورد اعتمادتان برای محاسبه ی هزینه های خود.

ممکن است آشپزخانه ی شما کوچک باشد اما لازم نیست محدود باشد.

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *