دکوراسیون و ترند های معماری ۲۰۲۳

فهرست مطالب

متخصصان معماری در این مقاله سبک های مورد استفاده و سبک هایی که در آینده مورد استفاده قرار می گیرند را با ما به اشتراک می گذارند.
برخی از انتخابات آنها چیزهای مشخصی را تایید می کند به عنوان مثال: سایه های آبی، فرش هایی با شخصیت های متراکم و متناسب با ماکسیمالیست ها، طرز قرار گیری پنجره و سنگ های مرمر با سبک بالا در اشپزخانه ها هم اکنون استفاده می شوند.

روی هم رفته، از این بزرگترین لیست برتر طراحی های داخلی 2023 استفاده کنید که شامل ایده های برتر آشپزخانه است که فضای شخصی خود را در سال های آینده داشته باشید. به یاد داشته باشید که این پیش بینی دستوری برای آغاز بازسازی داخلی نیست اگر درحال حاضر در کارت های شما وجود نداشته باشد.

گاهی اوقات بالا بردن طراحی های کوچک توسط پالت رنگ مناسب، سبک سخت افزار، بخشی از مبلمان یا مدهای طراحی و همه ی اینها حس تازگی و منظره ی کاملی به اتاق میبخشد. از آشپزخانه ی رویایی، پذیرایی و خلوتگاه اتاق خواب خود شروع کنید و یا تقریبا هر مکان دیگری که می تواند از تازه سازی استفاده کند.
1. انتخاب های طراحی پایدار: “مشتریان نسبت به انتخاب گزینه هایی دوستار محیط زیست توجه بیشتری پیدا می کنند، و به درستی از آن جایی که گفتگو و عملیات طراحی پایدار در مرکز توجه قرار خواهد گرفت و مردم به طور فزآینده ای می پرسند که آنها کجا و چگونه ساخته میشوند. ” جوشوا اسمیت طراح و بنیان گذار اصلی جوشوا.
2.پارچه های نابود نشدنی: ” هر فردی خواستار پارچه های نابود نشدنی است. انتخاب های زیادی وجود دارد که از ظاهر کتان طبیعی، پارچه های بافته شده و مخملی را تقلید می کنند و دارای رتبه بندی در فضای آزاد و مقاوم در برابر لکه و مواد با کارایی بالا هستند با فرش های مقاوم در برابر لکه و قابل شستشو. ما اکنون می توانیم خانه هایی طراحی کنیم که عملکردشان را فدای زیبایی نکنند. بسیاری از این مواد از پلاستیک های بازیافت ساخته شده اند و بخشی از مد به سمت پایداری و تغییر کاربری است.” برد رمسی طراح و بنیان گذار اصلی.
3. رنگ های نقاشی اشباع شده:” ما مقدار زیادی از رنگ های اشباع شده دیوار را به خصوص در حمام ها می بینیم. مشتریان دریافته اند که به خصوص در حمام های بچه ها و مهمان و امثال اینها که ما جدیدا بازسازی کرده ایم، با گرفتن یک سایه ی آبی ازسایه ها و پوشاندن دیوارها، سقف ها و روشویی با ظاهری تک رنگ و واقعا جذاب همراه با پانچ است.” نیکول هیرچ بنیان گذار.
4. گچ:” گچ درحال بازگشت است و تمایزاتی دارد که آن را از پوشش های فلزی سخت متمایز می کند و کیفیت آرامش بخشی را اضافه می کند به فضایی که مشتریان این روزها به آن پاسخ میدهند. اگر گچ باشد همه یا بخشی از آن با دست درست میشود و مشتریان ارزشی را که اضافه شده تشخیص می دهند. مشارکت هنری و ایجاد داستانی برای گفتن وجود دارد.” کیتی پولسن طراح داخلی اصلی استدیو مستری.
5. میکرو لوکس: ” زنده کردن یک خانه ی پرزرق و برق در سال 2023 آسان و بیشتر مقرون به صرفه خواهو بود نسبت به مد میکرولوکس نوظهور که تمرکز دارد بر دکور ساخته شده با مخمل با بافت و مواد غنی.” اورسولا کارمونا بنیانگذار کارمونا.
برترین ترندهای داخلی ذهنی هستند ولی برخی مخالف خواهند بود. ترندهای طراحی فراگیریک ترکیبی از مدرن با اشاره بر عناصر کلاسیک در هر دو طراحی مبلمان و اثاثیه است.

ترند های معماری داخلی در سال ۲۰۲۳

طاق ها: ما در سال های گذشته تسلط یک تن از کمدهای طاق دار، واحدهای ذخیره سازی، تخته و آیینه ها در جهان را دیده ایم. همچنین، در سال 2023 آنها راه خود را به قطعات دیگر پیدا خواهند کرد. انتظار می رود به زودی پنجره های قوس دار، صفحات دوش، قفسه بندی، کابینت نوشیدنی، بوفه ها، درها، چهارپایه های بیشتر در خط مقدم قرار بگیرند. این اشتیاق به قوس ها پاسخی مستقیم به اشتیاق ما برای فضای داخلی دنج تر و ارگانیک تر است با گوشه های تیز کمتر و خطوط سخت است. ما نرمی میخواهیم و قوس ها آنها را ایجاد می کنند. شما همچنین خواهید دید که طاق ها راه خود را به طاقچه های حمام و آشپزخانه پیدا می کنند همانطور که درهای قوس دار همیشه محبوب هستند.

interior design trends 2023 arches in doorways and shelving 1536x1024 1

پذیرفتن فردیت: به یاد بیاورید آن زمان هایی که افراد از افراد دیگر در اینستاگرام تقلید می کردند و تمام خانه ها یکسان به نظر می رسید که در واقع خیلی وقت پیش هم نبود و همچنان در حال اتفاق افتادن است. بزرگترین ترند طراحی داخلی 2023 که حرکت کامل تکرارتصاویر دو بعدی است که روی صفحه ی نمایش خود می بینیم. در عوض، همه چیز در مورد بیرون آوردن وسایل خود برای ایجاد سبک منحصر به فرد خود است، هرچه جسورتر بهتر. قسمت های بزرگ مبلمان می توانند در صورت نیاز به صورت تولید نسبتا انبوه باقی بمانند. اما این آزماش در زیورآلات تزیینی کوچکتر،آثار هنری، نورپردازی، فرش ها و کوسن ها انجام خواهد شد. اگر یادگاری یا هدیه ی یادگاری عجیب غریبی دارید که پنهان کرده اید، در سال 2023 آنها را قاب کنید آنهارا در قفسه ها و بوفه ها با افتخار به نمایش بگذارید. تکرار فضای کاملا سفید مینیمال در سال گذشته چنین بود.

modern maximalist living room with pink velvet sofa 1536x1024 1

 

قدیمی(وینتیج) در مقابل معاصر: قسمتی از ترند فردیتی در بالا بیان شد که قرار است در سال 2023 و بعداز آن بزرگتر خواهد باشد که با آرزوی آوردن حال و هوای قدیمی تر به خانه هایمان است.این با تمام فناوری های شیک و مدرنی است که درحال حاضر در فضای داخلی مان غرق شده است.وینتژ به ما این اجازه را می دهد که کمی جذابیت و نوستالژی را به جیب خانه هایمان بیاوریم. حرکت به سمت مبلمان قدیمی مانند مبلمان، صندلی های راحتی، و میزهای بزرگ است. اگر کاملا آماده نیستید که به لحظات قدیمی تر متعهد شوید بروزرسانی های کوچکتر را در نظر بگیرید مانند لامپ ها، عسلی ها و میزهای کناری.نشستن این قطعات منحصر به فرد در یک پس زمینه ی معاصر، داستان بیشتری به خانه ی شما می بخشد.

interior design trends 2023 vintage furniture in modern home 1536x1024 1

اتاق های موسیقی و صنایع دستی: دوران قرنطینه ی همه گیری را به یاد دارید؟ اگر نون درست نمیکردید مشغول ساخت کالکشن موسیقی خود بودید و هنرمندان جدید را پیدا می کردید یا صنایع دستی درست میکردید. درحال حاضر بعد از کوید هم ما نیازمند اختصاص دادن اتاق هایی به خودمان هستیم که بیشتر با خودمان باشیم. به این معنا است که یک اتاق موسیقی با یک پخش کننده ضبط ، محل ذخیره سازی، کابینت نوشیدنی ها و صندلی های راحت برای استراحت در آن. یا اگر موسیقی آن چیزی نباشد که شما می خواهید، شما ممکن است بخواهید به خود اتاقی اختصاص دهید برای دوختن، بافتن، قلاب بافی، یا رنگ آمیزی داخل آن که آن را با میز، انباری زیاد و صندلی دنج برای مطالعه و شما فضایی دارید برای انعکاس سرگرمی های شما در سال2023 با به اشتراک گذاشتن فضاهای بسیار زیاد در طول همه گیری روند عقب نشینی بیشتر به مناطق خودمان رسید .

interior design trends 2023 music room and craft room 1536x1024 1
فضاهای بسته: این را برای اولین بار اینجا شنیدید. جنبش خانه با طرح باز درحال پایان است. بعد از بودن در کنار هم در طول قرنطینه، ما حالا در آرزوی فضاهای آرام برای فرار و لذت بردن در آن هستیم. به این معنا که خانه ی شما کاملا مطابق با ترند 2023 است اگر آشپزخانه، غذاخوری و پذیرایی با دیوارهایی از هم جدا باشد. حبس کردن خود در آشپزخانه و پخش موسیقی درحالی که آشپزی می کنید و در حالی که بقیه ی اعضای خانواده در مناطق دیگر به کار خود مشغول اند چیزی است که امسال اتفاق می افتد.همچنین احساس راحتی کنید برای تزیین مناطق مختلف. اگر میخواهید آشپزخانه را صورتی کنید برای زندگی خود این کار را انجام دهید.

closed in galley kitchen with pink walls and brass hardware interior design trends 2023
مبلمان منحنی: همانطور که در ترند فضای بسته در بالا گفته شد، ما مشتاق فرار از خانواده هستیم که در طول قرنطینه کنار هم بودیم. درواقع ما می خواهیم دوستان بیشتری داشته باشیم. ما اتاق هایی می خواهیم که رو به تلویزیون نباشد. ما میخواهیم برای دعوت به گفتگو در فضاهای راحت جمع شویم. بنابراین حرکت به سمت مبلمان منحنی شکل گرفت. این ترند در چندسال اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. در سال 2023 این روند به شدت در حال افزایش است. مبلمان منحنی، تخته منحنی بالای تخت، فرش های گرد، صندلی ضیافت منحنی. همه چیز برای گرفتن است.

castlery curved sofa in living room with beige diamond pattern rug

اتاقچه کفش ها به صورت مدرن: اتاقچه ی کفش ها به صورت مدرن یکی از بزرگترین ترندهای داخلی مدرن است در سال 2023 که مشتری ها هنوز آن را تقاضا دارند. اتاقچه کفش ها همان نیست که قبلا مورد استفاده بوده است از آنجایی که اتاقی کاملا اختصاصی در خانه نیست که جای زیادی میگیرد. به روز ترین روش برای درست کردن اتاقک ایجاد نقاط بیشتر در قسمت داخلی درب جلویی است. این منطقه سفارشی ساخته شده مانند یک بخش نهایی برای مخفی کردن کیف و کفش ها، آویزان کردن کت ها، و پنهان کردن لوازم حیوانات خانگی عمل می کند. اگرچه این تمام عملکرد آن نیست. اتاق کفش ها با دستگیره های شیک کشو و دربها، با نازک کاری های جذاب و رنگ هایی کم رنگ، پنل های وی جی، و صندلی های راحت خیره کننده به نظر می رسد.

modern white and grey mudroom nook interior design trends 2023

طراح اتاق غذاخوری: طراح اتاق غذاخوری که از ترند های دیگر طراحی داخلی 2023 هست که در نتیجه ی همه گیری ایجاد شده. دیگرفقط داشتن میز و صندلی در یک فضا کافی نیست. این منطقه اکنون به یک تجربه ی کامل تبدیل شده است. در طول قرنطینه ما از میزها استفاده می کردیم برای انجام تکالیف، آرایش، برنامه ی زوم و سایر فعالیت های چند منظوره، الان آزاد و مشتاق هستیم برای ایجاد آشپزخانه به یک قطع کننده این نمایش.مشتریان ما بیشتر زمان خود را در این منطقه می گذرانند. آنها بر روی میز، صندلی های راحت، نورپردازی، تزیینات دیوار،هنر شگفت انگیز، فرشها، و طراح ظروف غذاخوری سرمایه گذاری می کنند. در سال 2023 ما می خواهیم به یک رستوران عالی برویم در صورتی که در واقع بیرون نرفته ایم.

dark dining room with curved leather banquette seating
پنجره های روی دیوار: چه کسی دیوار می خواهد وقتی می توان یک دیوار خالی را به پنجره تبدیل کرد. مطمئنم که این یک ترند طراحی است که هرکسی نمی تواند آن را ایجاد کند، اما این یک پاسخ جالب به ما است که داخل آن در سال های زیادی در گذشته گیر کرده بودیم. وقتی ما در خانه هستیم دوست داریم که با محیط بیرون در ارتباط باشیم. ما این را در دوز کمی انجام داده ایم توسط ترند الهام گرفته از طبیعت. اما ما تمایل داریم این را بهتر و بزرگتر در سال 2023 داشته باشیم. اگر شما درحال ساخت و ساز یا بازسازی هستید، به جای دیوار گچی که روی آن اثار هنری است ، پنجره ای مانند تصویر بالا در نظر بگیرید. اگر حریم شخصی برای شما مهم نیست پنجره را بدون پوشش قرار دهید. اگر شما نیازمند پوششی در مقابل دید همسایگان هستید، یک کرکره ی غلطکی با یک پرده ی شفاف در بالای آن را امتحان کنید.

large window with baquette seat built in interior design trends 2023 scaled 1

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *