فنگ شویی

فنگ شویی_ معمارخانه شمسه
فهرست مطالب

فنگ شويی ( كه به معنای باد و آب است ) هنر باستانی شرق برای ترويج سلامتی، شادی، سعادت، انرژی و شور و اشتياق ، از طريق چيدمان صحيح اشيا و دكور مناسب است. امروزه فنگ شویی بیشتر به عنوان ھنر چیدمان شناخته شده است. این ھنر پنچ ھزار سال قدمت دارد و به خاطر تاثیرات فوق العاده آن در موفقیت ، شادکامی، سلامتی و روابط مورد استقبال قرار گرفته است.

feng-shui


فنگ‌شویی یک فرم هنری است که بر پایه مجموعه‌ای از دستورالعمل‌هایی شکل گرفته است و برای ایجاد حسی از تعادل و هماهنگی در خانه و در نتیجه تعادل و هماهنگی در درون فرد طراحی شده است. این عقیده وجود دارد که اگر خانه‌ای سالم باشد افراد ساکن در آن نیز سالم خواهند بود. وقتی تعادل و هماهنگی کامل در خانه ایجاد شود یک انرژی مثبت به وجود خواهد آمد. عوامل زیادی در یک خانه وجود دارند که مانعی در برابر این انرژی مثبت ایجاد می‌کنند که مهم‌ترین آن‌ها سازماندهی و نظم است.

قوانین مهم فنگ شویی

حضور انرژی مثبت در هر فضایی از دکوراسیون داخلی لازم و ضروری است. قوانین فنگ شویی که بیشتر آنها بر مبنای کاربرد، ایمنی و نظافت فضا تعریف شده اند به شما کمک می کنند بتوانید فضایی مطابق با نیازهای خود و در حقیقت مملو از انرژی مثبت ایجاد کنید.
یکی از ساده ترین روش ها برای شروع هماهنگ کردن منزل تان با اصول فنگ شویی، تمیز کردن ریخت و پاش ها است. ریخت و پاش انرژی ما را می گیرد، هم از نظر فیزیکی (با قرار گرفتن بر سر راه ما) و هم به صورت ناخودآگاه (با یادآوری کارهای ناتمام به ما). از طرف دیگر، یک خانه ی تمیز و منظم حاکی از سلامت و انرژی پویا است که بیشتر ما می توانیم از آن استفاده کنیم.
هوا باید پیرامون همه چیز در خانه جریان داشته باشد. مبل‌ها را از دیوار حتی به اندازه چند سانتی‌متر دور کنید. مبل‌ها را به‌گونه‌ای در کنار هم بچینید که هوا بتواند پیرامون آن‌ها حرکت کند.
صندلی‌ها و كاناپه را به صورت گرد بچینید تا امكان گفتگو بیش‌تر شود. هیچ‌وقت تلویزیون را به عنوان مركز اتاق قرار ندهید.

از پنجره‌ها استفاده کنید. نور طبیعی عنصر بسیار مهمی است و انرژی فوق‌العاده خوبی وارد خانه می‌کند.
هرگز نباید مانعی در برابر پنجره‌ها وجود داشته باشد. در فنگ‌شویی از آینه‌ها برای بازتاب این انرژی مثبت به دیگر فضاها استفاده می‌شود، اما باید مراقب باشید تا این انرژی از در خارج نشود. آینه‌ها آسپیرین فنگ‌شویی هستند و با چیدمان درست آن‌ها می‌توان به طرز چشم‌گیری جریان انررژی را در هر فضایی تغییر داد. آینه‌ها هم‌چنین حسی از تازگی و آرامش را به خانه هدیه می‌کنند
اینه‌ها را روبه‌روی پنجره یا چیزی جذاب در فضای داخلی قرار دهید. این كار باعث می‌شود آینه اتاق شما بازتاب‌دهنده چیزی جذاب و زیبا باشد.
پنجره‌های اتاق را با استفاده از شیشه‌های رنگی یا گوی‌های شیشه‌ای افزایش دهید. اگر خانه شما دارای ایوان یا تراس است، پیرامون آن گل و گیاه قرار دهید. باید مانعی میان شما و فضای بیرون وجود داشته باشد، به ویژه وقتی روبه‌روی خانه شما یك پاركینگ عمومی یا خیابان شلوغ است
با ترکیب این فلسفه ‌ها، اندیشه ‌ها، و رنگ‌ها می‌توانید فضایی آرام و هماهنگ ایجاد کنید که انرژی را به شیوه‌ای مثبت در خانه به جریان می‌اندازد. وقتی خانه شما آرام است بر روی شما نیز تاثیر می‌گذارد و شما استرس کم‌تری خواهید داشت. استرس دلیل اصلی بسیاری از بیماری‌های مزمن است. وقتی استرس از بین می‌رود بیماری‌ها نیز از شما دور می‌شوند. ازفنگ‌شویی در خانه و محل کار خود استفاده کنید تا فضایی به وجود آید که بازدهی بیشتر و آرامش را برایتان به ارمغان آورد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *