طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی ـ طراحی داخلی
فهرست مطالب
طراحی دکوراسیون داخلی در درجه اول یک هنر است اما به عنوان یک حرفه و یا صنعت نیز در جهان معرفی و شناخته می‌شود. اگر بخواهیم این علم آمیخته با هنر را تعریف کنیم باید بگوییم که طراحی داخلی بهبود فضای داخلی بنا یا ساختمان جهت  انجام کار و زندگی است؛ البته به شیوه ای که چشم نواز باشد. این فضای داخلی است که به یک ساختمان روح و شخصیت می‌بخشد. بنابراین هدف از انجام طراحی داخلی، بهبود کارکرد روانی و فیزیکی محیط و جریان انرژی جهت رفاه هرچه بیشتر برای سکونت در محیط است. فضای داخلی ساختمان، بدون طراحی داخلی یا اساسا قابل استـفاده نیست، یا کارآیی قابل قبولی ندارد. بدون شک نیاز است طراحی با توجه به محیط پیرامون آن انجام شود. به عنوان مثال طراحی دکوراسیون داخلی منزل برای محیط کوچک با یک فضای بزرگ متفاوت است. محیط داخلی از طرفی اثری مســـتقیم روی روش انجام فعالیت­های طراحان درآن محیط دارد واز طرف دیـگر بر روی تفکر، احوال و خلق و خوی ما تأثیر گذار خواهدبود.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

نقل مکان به یک خانه جدید می تواند یکی از لذت های بزرگ زندگی باشد به خصوص اگر طراحی داخلی آن به خوبی انجام شده باشد. انتخاب المان و وسایل مختلف جهت دکور کردن نیز اهمیت دارد اما بدون بکارگیری علم و هنر طراحی دکوراسیون داخلی منزل نتیجه کار مطلوب نخواهد بود. 

طراحی داخلی با آپارتمان نشینی و ساخت منازل کوچک تر اهمیت بسزایی پیدا کرد. تا جایی که امروزه همه افراد پس از نقل مکان به منزل جدید، فورا تصمیم به اجرای طراحی داخلی منزل می گیرند. شاید یک از مهم ترین دلایل این باشد که با کمک علم طراحی می توان از فضای موجود به نحو بهینه استفاده کرد و با توجه به تاثیرگذاری بالای محیط اطراف خانه روی روحیه افراد، فضایی دلچسب و مطلوب برای ساکنان فراهم نمود.

خوشبختانه امروزه این هنر پیشرفت های فراوانی داشته و چندین سبک مختلف دارد. به همین جهت، هر خانواده با هر سلیقه ای می تواند یکی از انواع دکوراسیون سنتی، مدرن، مینیمال و غیره را برای طراحی داخلی اتاق خواب یا دکور اتاق نشیمن خود برگزیند.

چند نمونه طراحی دکوراسیون داخلی منزل در معمارخانه شمسه

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب

چند نمونه طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب در معمارخانه شمسه

طراحی داخلی اتاق خواب باید باتوجه به روحیات و خواسته های ساکنین آن انجام شود. به این خاطر که ارتباط مستقیم با کیفیت خواب و آسایش افراد دارد. درخصوص این موضوع علاوه بر زیبایی مباحث روانشناسی را نیز در نظر داشته باشید. 

دکور اتاق خواب باید باتوجه به روحیات شخص طراحی شود. به عنوان مثال اتاق خواب شیک و لاکچری، مدرن یا سنتی هر یک در جایگاه خود بسیار زیبا هستند اما اتاق خواب دخترانه یا اتاق خواب نوجوان یا کودک باید تم خاص خود را داشته باشد که فضایی امن و دلپذیر را برای کودک یا نوجوان فراهم کند.  

طراحی دکوراسیون داخلی اداری

چند نمونه طراحی دکوراسیون داخلی اداری در معمارخانه شمسه

طراحی دفتر کار با فرهنگ مدرن محل کار همسو است. با طراحی داخلی اداری مفید و جذاب، خلاقیت، همکاری و بهره وری زمانی رشد می کند به این دلیل که کارکنان می توانند در فضای خود راحت باشند. همانطور که شرکت‌های بیشتری به سمت دورکاری و ترکیبی از کار حضوری و دورکاری می‌روند، چیدمان اداری از اطاقک سنتی در حال از بین رفتن است و راه را برای مناطق مشترک چند منظوره، تمرکز بر ترکیب عناصر طبیعی، استفاده از فضای دیوار و موارد دیگر باز می‌کند. اما در نهایت بهترین طراحی داخلی اداری همان طراحی است که برای سازمان شما مناسب است. 

طراحی دکوراسیون داخلی تجاری

چند نمونه طراحی دکوراسیون داخلی تجاری در معمارخانه شمسه

طراحی داخلی تجاری خوب در زمان های اخیر به یک ضرورت تبدیل شده است. چه فضای بزرگ و چه فروشگاه های خرده فروشی، برنامه ریزی مناسب فضا نقش مهمی در رضایت کارکنان و مشتریان دارد. یک فضای اداری گرم و دلپذیر، حال و هوای مثبتی را ایجاد می کند، در حالی که یک محیط شلوغ، ناخوشایند و سرد می تواند منجر به تحریک و بی حوصلگی و فرار مشتریان شود.

بنابراین، ضروری است که تمام جنبه های املاک تجاری، اعم از فیزیکی یا زیست محیطی، با دقت اجرا شود. اینجاست که طراحی داخلی تجاری وارد عمل می شود. اکثر شرکت‌های طراحی داخلی همچون شرکت شمسه خدمات طراحی را برای فضاهای تجاری ارائه می‌کنند تا محیطی صیقلی، شیک و دلپذیر را تضمین کنند. 

طراحی دکوراسیون داخلی درمانی

چند نمونه طراحی دکوراسیون داخلی درمانی در معمارخانه شمسه

مطب ها و مراکز درمانی هر روزه پذیرای تعداد زیادی از مراجعه کنندگانی است که اغلب با استرس و فشار روانی وارد محیط می‌شوند. طراحی داخلی درمانی مناسب با بهره گیری از رنگ ها و طرح های خاص می تواند به آرامش هرچه بیشتر مراجعه کنندگان و کارکنان کمک کند.

مقالات مرتبط...

4.3/5 - (3 امتیاز)

2 پاسخ

  1. سلام خونه من نوسازه نیاز به ام دی اف آشپزخانه و کمد دیواری اتاقها و جاکفشی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *