بازسازی ساختمان از 0 تا 100

بازسازی ساختمان
فهرست مطالب

بازسازی ساختمان و تعمیرات بنا یکی از راه‌های بالا بردن ارزش آن است.

در دنیای شلوغ و پرهزینه‌ی امروزی، یافتن ساختمان و خانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی دلخواه خود علاوه بر هزینه‌های بسیار، نیازمند وقت و حوصله‌‌ی تمام نشدنیست بنابراین بازسازی و باز تعمیر ساختمان قدیمی برای بسیاری از مردم تصمیمی اقتصادی و به‌صرفه می‌باشد.

اما همین بازسازی و تعمیرات ساختمان به چند روش انجام می‌شود و کدام روش برای ساختمان شما سودمندتر است؟

آیا برای هر ساختمان و خانه‌ای این بازسازی و باز تعمیرات ضروریست؟

ساختمان شما پتانسیل بازسازی و باز تعمیرات را دارد؟

بازسازی ساختمان چیست و چگونه انجام می شود؟

بازسازی در یک کلام به معنای تعمیر ساختار کلی ساختمان بکار می‌رود پس تمامی فعالیت‌هایی که بر روی یک بنا اعمال شده و باعث افزایش عمر و کارایی آن بنا می‌شود، در بازه‌ی این تعریف قرار می‌گیرند.

هدف اصلی بازسازی ساختمان بهبود و ارتقای خرابی، آسیب و ساختار منسوخ شده‌ی ساختمان‌هاست که در نهایت به افزایش طول عمر ساختمان منتهی می‌شود.

روش های بازسازی ساختمان

هنگامی که نوبت به بازسازی یک بنای تاریخی یا یک مکان میراثی می رسد، یک فرآیند طولانی و دقیق باید دنبال شود که در آن یک حرکت اشتباه می تواند به معنای فاجعه باشد. انتخاب مناسب روش بازسازی ساختمان به اهمیت تاریخی، کاربری پیشنهادی، وضعیت فیزیکی و بودجه کلی پروژه بستگی دارد.

تکنیک‌های زیر متداول‌ترین روش‌هایی بازسازی ساختمان هستند که در سراسر جهان برای نوسازی زیبای سازه‌های قدیمی بدون به خطر انداختن یکپارچگی و طراحی اصلی آنها استفاده می‌شود.

 بازسازی پایه‌ای و ساختاری

بازسازی ساختاری در حقیقت نوعی نوسازیست که ساختمان در طی این نوسازی بنای قدیمی به کلی تخریب شده و بنای جدیدی احداث می‌شود.

به دلیل این که در این نوع بازسازی امکان تغییر نقشه‌ی ساختمان و یا حتی تغییر کاربری آن وجود دارد؛ این نوع باز تعمیرات نیازمند مجوز قانونی هستند.

بازسازی ظاهری و تزیینی

هر نوع بازسازی و تعمیری که نقشه و کاربری ساختمان را تغییر ندهد بازسازی تزیینی تعریف می‌شود.

این نوع بازسازی و تعمیر می‌تواند توسط خود فرد و یا شرکت‌های بازسازی انجام می‌گردد.

برای مثال نقاشی ساختمان، طراحی نما و ظاهر ساختمان، تغییر دکوراسیون آشپزخانه و یا تعمیرات سرویس بهداشتی و حمام، تعویض کابینت‌ها، عوض کردن یا تعویض پارکت و سرامیک، سنگ‌کاری و نما کاری ساختمان و… نوعی بازسازی ظاهری تلقی شده که در مقایسه با بازسازی ساختاری هزینه و سختی کم‌تری دارد.

مزایای بازسازی ساختمان

– کاهش هزینه های مصرف انرژی

– افزایش فضا و مکان در خانه

– تغییر سبک و استایل خانه به سلیقه‌ی شخصی

– ارتقای کارکرد و عملکرد خانه

– ذخیره‌ی هزینه‌های جابجایی و نقل مکان

– افزایش ایمنی مکان و آسودگی خاطر

– افزایش سطح رضایت و کیفیت زندگی

-مدرن سازی ساختمان‌های قدیمی و فرسوده

نکات بازسازی ساختمان_ معمارخانه شمسه

مراحل انجام بازسازی و تعمیرات ساختمان

 • گزینش نوع بازسازی ساختمان بسته به شرایط موجود
 • انتخاب پیمانکار مجرب 
 • تعیین هزینه ها بودجه
 • طراحی و ساخت
 • گرفتن مجوزهای لازم
 • برنامه ریزی
 • تخریب بنا
 • شروع پروژه بازسازی
 • بررسی کیفیت و استانداردهای تعریف شده
 • تأیید نهایی پروژه 

آیتم های بازسازی ساختمان

نام آیتم بازسازی

عملیات مربوط به آیتم مربوطه

تخریب ساختمان

تغییر در فضاسازی- تغییر در چینش اتاق ها – تغییرات کلی و عوض کردن نقشه ساختمان- فوندانسیون- ستون ها

تیغه چینی

انجام سفت کاری (هسته دیوار)- نازک کاری(پوشش یا رویه دیوار)

لوله کشی ساختمان

تعمیرات و نوسازی لوله کشی آب و گاز

تعمیرات سقف

رابیتس- گچ کاری – کناف – نصف هالوژن و سایر عناصر نورپردازی-

تعمیرات کف

انجام نازک کاری – نصب کاشی و انواع کفپوش

تعویض درب و پنجره ها

انواع درب و پنجره upvc – پلاستیک – چوبی – آلومینیوم و …

تعویض کابینت و شیرآلات

تعویض کابینت فرسوده و طراحی و نصب کابینت های جدید – نصب شیرآلات جدید و هوشمند

نقاشی ساختمان و کاغذ دیواری

رنگ آمیزی ساختمان – نصب انواع کاغذ دیواری

نصب یا تعویض تاسیسات

سیستم تهویه- سیستم آبرسانی و فاضلاب – سیستم شوتینگ – سیستم اطفا حریق

طراحی داخلی

تغییر در مبلمان، اکسسوری – طراحی داخلی به سبک مدرن و کلاسیک

اقدامات لازم برای بازسازی ساختمان

تعیین و مرزبندی بودجه

متوسط قیمت بازسازی یک ساختمان در منطقه‌ی شما چقدر است؟ با یک پرس و جوی ساده می‌توانید مقدار تقریبی هزینه‌ها را برآورد کرده و متناسب با بودجه و پس‌انداز خود برای اقدامات بعدی برنامه‌ریزی کنید.

ایده برای بازسازی و مدرن‌سازی ساختمان

قبل از شروع باید نمای کلی از نتیجه‌ی دلخواه خود را به تصویر بکشید. از بازسازی ساختمان خود چه می‌خواهید؟ آیا به دنبال افزایش فضا هستید یا تغییرات ظاهری و دکوراسیون؟ برای تغییر کابینت حاضرید هزینه کنید یا هوشمند کردن آشپزخانه‌ی خود؟ بعد از تعیین و تایید هدف خود کافیست با یک سرچ ساده در گوگل، هزاران ایده و تصویر برای کمک بیابید تا تصویر ابتدایی خود را پر و بال دهید.

بررسی شرایط و پتانسیل ساختمان برای بازسازی

برای بازسازی‌های ساختاری حتما باید به شرایط ساختمان خود توجه کنید. در شرایطی که ساختمان به فرسودگی در حجم وسیعی دچارشده باشد، بازسازی سر خود و بدون مشورت با متخصصان، تبعات و خطرات غیرقابل جبرانی را به دنبال خواهد داشت.

مشاوره با شرکت‌های بازسازی ساختمان یا تغییر دکوراسیون

روزانه با تبلیغات بسیاری بر مبنای ادعای بهترین بودن در بازسازی و تغییر دکوراسیون مواجه می‌شویم. کافیست یک شرکت در منطقه و محل زندگی خود پیدا کرده و با آن‌ها مشورت کنید.

برای کسب نتیجه‌ی بهتر به دو نکته توجه کنید:

1-تنها با متخصصین یک شرکت فعال در زمینه‌ی بازسازی ارتباط برقرار کرده و مشورت بگیرید.

2-در کنار پیشنهادات و مشاوره‌ی یک شرکت از چند شرکت مورد اطمینان دیگر نیز پرس و جو کنید.

بررسی و یافتن یک شرکت معتبر و مطرح

یک شرکت بازسازی معتبر در چند ویژگی کلی خلاصه می‌شود:

1-تجربه‌ی کافی در بازسازی، بازتعمیر و دکوراسیون ساختمان و منزل داشته باشد.

2-مجوزهای قانونی و تضمینی برای انجام فعالیت داشته باشد.

3-تمام خواسته‌ها و علایق شما را در نظر گرفته و در برنامه و طرح نهایی مدنظر قرار دهد.

و در نهایت قراردادن بستن و شروع ماجراجویی بازسازی

 اگر تمام اقدامات قبلی را به دقت انجام داده‌اید، حالا وقتش رسیده در کمال آسودگی با یک شرکت قابل اعتماد قرارداد بسته و از تجربه‌ی بازسازی و باز تعمیر ساختمان خود لذت ببرید!

بازسازی ساختمان ـ معمارخانه شمسه

قرارداد بازسازی ساختمان چیست؟

قرارداد یک پیمان یا تعهد الزام‌آور است که میان افراد منعقد شده و بعد از انعقاد قرارداد، افراد متعهد می‌شوند حقوق و تکالیف طرفین را که در قرارداد ذکر شده، رعایت کنند.

در زمینه‌ی ساختمان و بازسازی آن نیز به قراردادی دقیق و کامل همراه با جزییات نیاز است تا طرفین در طول پروسه‎ی بازسازی به مشکلی برنخورده و یا دچار سوءتفاهم نشوند.

قرارداد بازسازی بهتر است کامل و با ذکر جزییات و خواسته‌های طرفین باشد تا علاوه بر جلوگیری از سوءتفاهم و ذخیره‌ی وقت و انرژی، به خواسته‌ها و نیازهای دو طرف به طور کامل پاسخ داده شده و تجربه‌ای لذت‌بخش از روند بازسازی به یادگار بماند.

انواع قرارداد پیمانکاری در بازسازی ساختمان

در بازسازی ساختمان چهار نوع قرارداد پیمانکاری وجود دارد که در ادامه هر کدام را به اختصار شرح می‌دهیم.

1-قرارداد پیمانکاری با مصالح

در این نوع قرارداد بازسازی ساختمان، پیمانکار از قبل با کارفرما بر سر تمام مشخصات و جزییات پروسه به توافق رسیده و در نهایت در برابر مبلغی مشخص شده، روند بازسازی را مدیریت و اجرا می‌کند. به دلیل این که از قبل در قرارداد تمامی جزییات مشخص و ذکر شده، در طول انجام بازسازی، کارفرما دیگر حق دخالت مستقیم نداشته و پیمانکار مسئولیت تمامی بخش‌های پروژه را برعهده خواهد داشت.

2-قرارداد پیمانکاری بدون مصالح

در این قرارداد خلاف قرارداد قبلی، تمامی هزینه‌های پروژه بازسازی ساختمان به دو بخش تقسیم می‌شود. یک بخش شامل دستمزد پیمانکار و نیروهای کار و بخش دوم برای هزینه‌ی خرید مصالح و تجهیزات و لوازم مصرفی و ضروری در نظر گرفته می‌شود. بخش اول هزینه‌ها یعنی دستمزد پیمانکار و نیروهای کار، به صورت کلی مشخص شده و بعد از به توافق رسیدن طرفین، به پیمانکار پرداخت می‌شود.

نام هزینه‎ های بخش دوم، هزینه‌های تن‌خواه گردان است و این مبلغ نیز به پیمانکار سپرده شده تا صرف خرید مصالح و تجهیزات و لوازم مصرفی شود و پیمانکار در این نوع قرارداد موظف است برای هزینه‌های تن‌خواه گردان به کارفرما گزارش و رسید تحویل داده و او را در جریان پروسه‌ی بازسازی قرار دهد.

3-قرارداد مدیریت پیمان درصدی

در این نوع قرارداد بازسازی مدیر اصلی پیمانکار است و تمامی هزینه‌ها با عنوان تن‌خواه گردان به پیمانکار سپرده شده و پیمانکار بعد از اعلام قیمت‌ها و گزینه‌ها به کارفرما، بعد از جلب موافقت او خرید مصالح و تجهیزات و دستمزد نیروهای کار را پرداخت می‌کند. در این نوع قرارداد درصد مشخصی از کل هزینه‎های پروژه به عنوان دستمزد پیمانکار در نظر گرفته و به او پرداخت می‌شود. این نوع قرارداد نیازمند اعتماد کافی بین پیمانکار و کارفرماست تا از بروز سوءتفاهم و درگیری جلوگیری شود.

4-قرارداد مدیریت پیمان دستمزدی

آخرین نوع قرارداد بازسازی تفاوت چندانی با قرارداد مدیریت پیمان درصدی ندارد. تنها تفاوت این دو نوع قرارداد در تعیین دستمزد پیمانکار به صورت مبلغی ثابت در حین عقد قرارداد می‌باشد. به طور خلاصه یعنی پیمانکار درصدی از مبلغ کل پروژه را به عنوان هزینه دریافت نمی‎کند بلکه مبلغ تعیین شده‌ی ثابتی که در ضمن قرارداد دو طرف بر سر آن به توافق رسیده‌اند، به عنوان دستمزد پیمانکار در نظر گرفته می‌شود.

نکات مهم و قابل توجه برای عقد قرارداد پیمانکاری بازسازی ساختمان

-معرفی کامل دو طرف قرارداد

-موضوع قرارداد

-مدت زمان قراداد

-مبلغ قرارداد

-تعهدات قرارداد

-تهیه مصالح و تجهیزات

-واگذاری موضوع قرارداد به اشخاص دیگر

-فسخ قرارداد

-قوای قاهره

-پیش‌بینی بروز اختلافات و ارائه‌ راهکار

renovation3

نکات قابل توجه درمورد بازسازی خانه

انتخاب مصالح، متناسب با شرایط، موقعیت، متراژ و سلیقه اعضای خانواده بسیار مهم است. وسایلی که در تغییر دکوراسیون داخلی و بازسازی و نوسازی منزل مورد استفاده قرار می‌گیرد، بهتر است در عین به روز بودن هماهنگ با فرهنگ و پیشینه‌ی خانواده باشد و حس زیبایی، تازگی و امنیت را به اعضای خانواده منتقل کند.

1- در امر بازسازی و نوسازی منزل از تعویض درب‌ها و پنجره‌ها غافل نشوید. درب‌ خروجی را می‌توانید به نوع ضدسرقت تغییر دهید تا با خیالی آسوده زندگی کنید. در انتخاب درب برای سرویس و حمام به ضدآب بودن آن‌ها توجه کنید. برای منزل خود از پنجره‌های دوجداره استفاده کنید تا فضایی آرام را تجربه کنید.

2- تعویض شیرآلات را از قلم نیندازید. شیرآلات پس از مدتی مستهلک می‌شوند. در بخش‌های نظیر آشپزخانه، سرویس و حمام از شیرآلات با کیفیت و زیبا استفاده کنید.

3- به رنگ آمیزی دیوار، سقف و کف در همه بخش‌ها دقت کنید. ایجاد ترکیبی از رنگ‌های متناسب با منزل، فضای آرامش بخش‌تری را برایتان فراهم می‌کند.

4- می‌توانید از گل و گیاه برای تزئین بخش‌های مختلف خانه استفاده کنید. مطمئن باشید شادابی بیش‌تری در منزل خود احساس خواهید کرد.

 5- در نهایت چیدمان درست را فراموش نکنید. استفاده از مبلمان و وسایلی که از نظر طرح و رنگ آمیزی با فضای کلی منزل متناسب باشد تاثیر به سزایی در نمای آن دارد.

هزینه بازسازی ساختمان

در ابتدای این مقاله اشاره شد که هزینه‌ی بازسازی پایه‌ای و ساختاری بسیار بیشتر از هزینه‌ی بازسازی تزیینی و تغییر دکوراسیون می‌باشد بنابراین در قدم اول باید به این نکته توجه داشت که ساختمان شما واقعا به کدام نوع بازسازی نیاز دارد؟ آیا شما به دنبال تغییراتی اساسی در ساختمان محل زندگی یا محل کار خود هستید یا فقط با تغییر دکوراسیون و بازسازی ظاهری، راضی می‌شوید؟

اگر همچنان بر بازسازی ساختاری ساختمان خود تأکید دارید خبر بد این که این بازسازی در این شرایط اقتصادی برای شما ارزان تمام نخواهد شد! پس قبل از هر اقدامی باید هزینه‌های کلی را برآورده کرده و برای این پروسه‌ی پر خرج و گاهی طولانی آماده شوید.

اما خبر خوب این که این هزینه به طور نامحسوس به حساب بانکی شما برمی‌گردد! چرا که با بازسازی ساختمان ارزش و بهای آن افزایش یافته و در واقع سرمایه‌ی اولیه‌ی شما چندبرابر خواهد شد. اما در نهایت به یاد داشته باشید این هزینه‌ها صرف مکانی می‌شود که می‌توانید بعد از پروسه‌ی بازسازی با خیالی آسوده و لبخندی رضایتمند در آن قدم بزنید و به تصمیم خود افتخار کنید!

عوامل موثر در محاسبه‌ی هزینه‌ی بازسازی ساختمان

در تعیین نقدینگی مورد نیاز برای نوسازی و بازسازی باید بخش‌های بسیار زیادی را در نظر گرفت . از این بخش های میتوان به هزینه طراحی سه بعدی ، هزینه تخریب ، هزینه دکوراسیون داخلی و مصالح، دستمزد نیروهای پیمانکاری ، هزینه مجوزها و … اشاره داشت. البته این ریز جزئیات هزینه ها را نیازی نیست شما محاسبه کنید و میتوانید طی مشاوره با تیم بازسازی معمارخانه شمسه  براحتی هزینه کل بازسازی را تخمین بزنید.

قوانین نوسازی ساختمان

نوسازی و تخریب یک ساختمان از منظر قانونی نیازمند توجه و رعایت نکاتی ضروریست.

اولین قدم برای هرگونه نوسازی و یا تخریب یک بنا، اخذ مجوز قانونی از شهرداری‌هاست.

هر فردی که قصد نوسازی یا تخریب ملک شخصی خود را دارد، باید از شهرداری مجوز رسمی دریافت کند.

بعد از گرفتن مجوز نوبت به تعیین مهندس ناظر و آغاز عملیات تخریب می‌رسد.هر نوع عملیات اجرایی باید زیر نظر ناظری که در پروانه ثبت می‌شود، انجام گردد در غیر این صورت اقدامی غیرقانونی تلقی شده و پیگیرد قانونی به همراه خواهدا داشت.

حضور مهندسان ناظر متخصص علاوه براهمیت قانونی از منظر ایمنی جان و مال نیز بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

بنابراین هر فعالیتی خارج از نظارت ایشان علاوه بر پیگیرد قانونی، خطرات جانی و مالی جبران‌ناپذیری خواهد داشت.

بازسازی ساختمان و آپارتمان

آیا برای انجام بازسازی خانه نیاز به اخذ مجوز می باشد؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید به این نکته توجه کرد که بازسازی شامل چه مورادی را دربرمی‌گیرد و تا تغییرات آن تا چه میزان می‌باشد. چرا که بازسازی شامل آیتم‌های مختلفی است و اخذ مجوز نیز وابسته به نوع کار اجرائی در بازسازی می‌باشد.

اگر می‌خواهید خانه خود را در حد یک سری تغییرات جزئی و مرسوم بازسازی کنید، نیازی به دریافت مجوز از شهرداری نخواهید داشت و می‌توانید بازسازی خانه خود را طبق قوانین و ضوابط داخلی آپارتمان یا مجتمع مسکونی که در آن زندگی می‌کنید، انجام دهید.

به طور کلی برای انجام تغییرات معمولی به دریافت مجوز بازسازی نیازی نیست اما هرگونه تغییر، تخریب و جابجایی که باعث برهم‌زدن ضوابط شهری شود نیاز به دریافت مجوز دارد. در این صورت لازم است که مالک پیش از شروع فرآیند بازسازی، به شهرداری مراجعه و تاییدیه و مجوز لازم را اخذ نماید و در نهایت به صورت اصولی و کاملا قانونی، تغییرات موردنظر خود را اجرا کند.

اگر بازسازی خانه شما به شکلی است که سبب تغییرات اساسی و برهم خوردن نقشه ساختمان خواهد شد، لازم است پیش از شروع فعالیت به کار و تخریب فضاهای موجود، از شهرداری منطقه مجوز مربوطه را اخذ نمایید. در ادامه به چند مورد از آیتم‌هایی که نیاز به دریافت مجوز دارند اشاره شده است:

1- تخریب یا جابجایی دیوار و ستون‌هایی که احتمال ریزش ساختمان را در پی داشته باشد.

2- تخریب یا جابجایی دیوارهای انباری

3-حذف یا جابجایی دیوارهایی که باعث از بین رفتن فضای پارکینگ شود.

4- جابجایی راه پله ساختمان

5- جابه‌جایی بخش‌هایی از ساختمان که موجب به هم خوردن ضوابط شهرسازی شود.

 

مزایای انجام بازسازی ساختمان توسط معمارخانه شمسه

امروزه با توجه به تعداد انبوه واحدهای مسکونی، تجاری و اداری در سطح شهر، نیاز روز افزون ساکنین آن به خدمات ساختمانی از جمله بازسازی ساختمان احساس می شود، گروه ساختمانی معمارخانه شمسه با کادر مجرب خود سالهاست که بصورت تخصصی در زمینه بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی فعالیت می کند این مجموعه در طول فعالیت خود توانسته ده‌ها پروژه موفق در کاربری‌های مختلفی همچون بازسازی منزل، بازسازی مطب پزشک، بازسازی دفتر کار و بازسازی نمای ساختمان در کارنامه خود داشته باشد.

معمارخانه شمسه یکی از شرکت‌های با سابقه در زمینه بازسازی ساختمان و دکوراسیون است. این شرکت همواره رضایت مشتری را در پروسه فعالیت خود مد نظر قرار داده و به همین خاطر همواره از متد و مصالح جدید و باکیفیت بهره‌مند می‌شود.

این شرکت تمام موارد ضروری برای بازسازی ساختمان همچون طراحی‌های اولیه یا ساختاری، سیستم‌های الکتریکی و کنترلی، تهویه مطبوع، سازه‌ها و همچنین نکات ایمنی در مقابل آتش‌سوزی و… را مورد توجه قرار می‌دهد.

از مزایای همکاری با معمارخانه شمسه می‌توان به: استفاده از تیم متخصص و باتجربه، تنوع خدمات، ارائه بهترین قیمت به مشتری، مطابقت طرح انتخابی و پروژه اجرایی، انتخاب مصالح و متریال باکیفیت، تحویل به‌موقع پروژه به مشتریان و تضمین کیفیت خدمات از سوی شرکت، اشاره کرد.

این شرکت با استفاده از کادر قدرتمند و مجرب خود، چارچوب و جزئیات بازسازی ساختمان شما را طراحی می کند.سپس بر اساس این طرح، هزینه اصلی کار را برآورد می نماید. به این ترتیب، هم شما و هم مجریان کار، می توانید تصمیمات جدی تر و مؤثرتری بگیرید.این مجموعه با استفاده از تیم تخصصی خود، بهترین بازسازی را در ساختمان شما انجام خواهد داد.تمام تلاش این شرکت بر آن است که پروژه های خود را در مدت زمان کم و با دقت بالا انجام دهد.

شیوه اجرا، هزینه برآورد شده، متریال به کار رفته در بازسازی و … همگی در کیفیت کار این مجموعه، تأثیرگذار هستند. همین ویژگی ها سبب شده تا امروزه نام این شرکت در میان برندهای برتر این حوزه قرار بگیرد.

اکیپ بازسازی ساختمان

اکیپ حرفه ای بازسازی ساختمان معمارخانه شمسه کلیه خدمات نوسازی خانه های قدیمی و ساختمان مسکونی و اداری شما را با جدیدترین متد روز دنیا ارائه می دهند. اکیپ بازسازی از افرادی همچون طراح، بنا، کناف کار ، کارشناس بازدید و … تشکیل شده است.

بازسازی اقساطی ساختمان

باتوجه به روند رو به رشد قیمت متریال ساختمانی، بسیاری از خانواده های ایرانی انجام امور بازسازی ساختمان خود را به دلیل نداشتن بودجه کافی به تعویق می اندازند. برخی از امور بازسازی همچون تغییر کابینت یا نصب و اجرای کمد دیواری و جاکفشی و تغییر رنگ آمیزی و کف پوش ساختمان شاید جنبه تزیینی داشته باشد اما هرگز نباید از بازسازی های واجب تری همچون تعویض و ترمیم لوله کشی یا بازسازی دیوارها و سقف های ساختمان چشم پوشی کرد.
بازسازی اقساطی ساختمان فرصتی است که با کمک آن کلیه خانواده های ایرانی قادر به بازسازی خانه های قدیمی خود با اقساط طولانی مدت هستند.

با استفاده از تسهیلات تامین شده توسط شرکت معمارخانه شمسه متقاضیان می توانند صفر تا صد بازسازی ساختمان را به صورت اقساطی انجام دهند. 

پرسش و پاسخ

هزینه بازسازی و تعمیرات ساختمان به عوامل مختلفی از جمله تجهیزات مورد نیاز، مساحت بنا و … دارد. با این حال هزینه همواره یکی از فاکتورهای مهم جهت بررسی پیش از آغاز پروژه می‌باشد. به همین منظور جهت اطلاع از حدود هزینه ها با متخصصین معمارخانه شمسه تماس حاصل فرمایید. 

شماره تماس پشتیبانی: 0912052227502632218372

انجام بازسازی بدون کمک گرفتن از متخصص به معنای از دست رفتن منابع مالی و زحمت فراوان و نرسیدن به نتیجه مطلوب می‌باشد و تنها افراد باتجربه در این زمینه قادر به تشخیص این موضوع هستند که بنای مورد نظر به بازسازی نیاز دارد یا خیر.

معمارخانه شمسه در کلان شهرهای تهران و کرج و سایر شهرستان های کشور با مشتریان عزیز همکاری می‌نماید.

مقالات مرتبط...

4.7/5 - (3 امتیاز)

4 پاسخ

 1. سلام دیوارهای خونه من ترک خوردن و نمیدونم علتش چیه !
  ممکنه بازسازی که تموم شد بازم اینجوری بشه؟؟

  1. سلام و درود
   بازسازی ساختمان به شکل اصولی و توسط تیم مجرب انجام می گیرد و عیب یابی پیش از اجرای نازک کاری انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *